Yaesu FTM-500DE rádiostanica | vysielačka

Kód: FTM-500DE
Novinka 5 ročná záruka
Značka: Yaesu
625,01 € 520,84 € bez DPH
Na objednávku

FM/C4FM VHF/UHF, 50W, 1000 pamätí, RX 108-1000 MHz, APRS, letecké pásmo, Bluetooth, 2,4" farebný odnímateľný dotykový vyklápací displej, dva reproduktory, AESS, množstvo funkcií.

 

Detailné informácie

Doručenie do 2 dní
Doručenie do 2 dní
v rámci SR
Osobný odber
Osobný odber
v Košiciach
Poštovné zdarma
Poštovné zdarma
pri objednávke
do SR nad 300 €
do ČR nad 400 €

Podrobný popis

Yaesu FTM-500DE ponúka FM, APRS a digitálny hlas C4FM s veľmi jednoduchým ovládaním. Farebný displej (2,4") zobrazuje obe pásma súčasne, jednotka Bluetooth zaisťuje bezproblémovú handsfree prevádzku počas jazdy.

Mobilná rádiostanica Yaesu FTM-500DE ponúka skutočnú dvojpásmovú prevádzku teda prevádzku s dvoma aktívnymi prijímačmi súčasne. Je možné prijímať 2 x VHF alebo 2 x UHF alebo kombináciu V/U, V/V, U/U s analógovými aj digitálnymi kanálmi. 1000 pamätí pomáha usporiadať si potrebné frekvencie a mať ich vždy rýchlo po ruke. Prijímač pracuje plynulo od 108 do 1000 MHz, čo umožňuje príjem aj leteckého (AM) a námorného (FM) pásma.

Vysielač využíva robustné moduly výkonového zosilňovača s maximálnym výkonom 50 W a to ta každom pásme. Vysielací výkon sa dá samozrejme aj znížiť. Novinkou je použitie dvoch samostatných reproduktorov. Jeden je v hlavnej jednotke a jeden na odnímateľnom displeji. To umožňuje fázový posun ako pri systéme AESS FT-710. Celkový výkon 9 W AF spolu s dvojreproduktorovým AESS poskytuje výrazné zlepšenie zrozumiteľnosti aj v hlučnom prostredí.

Aby ste mohli využívať bežné navigačné funkcie a údaje o polohe v C4FM, má FTM-500DE zabudovaný GPS prijímač so 66 GPS kanálmi. Voliteľne je možné pripojiť externý GPS prijímač. To vám umožní používať známe funkcie, ako je zobrazenie smeru a vzdialenosti k vzdialenej stanici, spätné navigovanie a mnohé ďalšie.
FTM-500DE podporuje aj ďalšie funkcie známe z technológie C4FM, ako je Digi Group ID a Digital Group Monitor. FTM-500DE sa samozrejme môže pripájať aj do systému Wires-X.

Predný panel je oddelený od tela rádiostanice, ktorú je tak možné ovládať na diaľku pomocou priloženého kábla, ale je možné ho tiež namontovať priamo na telo stanice. Okrem reproduktora zabudovaného v riadiacej jednotke je novinkou aj možnosť naklonenia displeja až o 20°. To zlepšuje čitateľnosť, najmä ak je jednotka nainštalovaná vo vozidle.

Obsah balenia:

  • Yaesu FTM-500DE
  • ovládací panel
  • 380 cm kábel pre predný panel (voliteľne je k dispozícii 6 m kábel)
  • SSM-85 DTMF mikrofón (voliteľne je k dispozícii mikrofón s kamerou MH-85A11U)
  • držiak pre telo rádiostanice
  • držiak pre predný panel
  • SCU-20 datový PC kábel USB
  • napájací kábel s poistkami
  • slovenský manuál 
Základné parametre FTM-500DE
Podporované pásma 2 m
70 cm
TX výkon (W) 5
20
50
Módy FM
AM (RX)
NFM
C4FM
Mikrofón DTMF mikrofón SSM-85D
Hmotnosť 1,4 kg

 

FTM-500DE je mobilná rádiostanica VHF a UHF na najvyššej výkonnostnej úrovni: analógové FM alebo digitálne C4FM s vysielacím výkonom až 50 W.

Novinkou je použitie „AESS“ Audio Enhancement System známeho z FT-710. Dva reproduktory – jeden v hlavnej jednotke, jeden v riadiacej jednotke sú fázovo posunuté a zaisťujú tak dokonalú zrozumiteľnosť aj v hlučnom prostredí.

Ďalšou zvláštnosťou FTM-500DE je integrované rozhranie Bluetooth. To umožňuje „hands-free“ prevádzku, teda možnosť rádiových hovorov bez otravného kábla mikrofónu a bez neustáleho stláčania tlačidla PTT, čo je výhodou pri šoférovaní. Yaesu ponúka BH-2A ako headset.

Zariadenie ponúka dobre čitateľný, farebný 2,4 palcový (cca 6 cm), dotykový displej. Tu sa zobrazujú obe pásma súčasne a všetky prevádzkové parametre sú dobre čitateľné.

System Fusion kombinuje analógovú a digitálnu prevádzku, medzi ktorými sa prepína nezávisle pomocou AMS (Automatic Modes Switching = automatické prepínanie medzi analógovou FM a digitálnou prevádzkou C4FM).
Ladenie je možné v krokoch po 5, 6,25, 8,33, 10, 12,5, 15, 20, 25, 50 alebo 100 kHz, čo poskytuje riešenie pre každý frekvenčný plán. Všetky nastavenia a tiež uložené frekvencie je možné uložiť na voliteľnú pamäťovú kartu microSD s kapacitou maximálne 32 GB. Nahrávanie a prehrávanie hlasu (nahrávanie hlasu - voliteľné) tiež používa pamäťovú kartu.

Odnímateľný predný panel so šírkou 15 cm, výškou 6 cm a hĺbkou 6 cm je praktický, no dostatočne veľký pre výkonný 6W reproduktor. Telo rádiostanice je kompaktné s rozmermi 14 cm x 4 cm x 13 cm a zmestí sa všade. Panel a telo rádia spolu vážia len 1,4 kg. Napájanie 13,8 V / 12 A je možné sieťovým zdrojom ale aj batériou z auta.

Dodatočné parametre

Kategória: Mobilné rádioamatérske vysielačky
Záruka: 5 rokov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: