Vážení zákazníci. Prosíme, aby ste sa na našom novom eshope opäť zaregistrovali. Odporúčame tiež aktivovať odoberanie noviniek (newslettera). Budete mať prehľad o svojich objednávkach, aktuálnom stave ich spracovania, sledovaní zásielky a novinkách. Odoberanie newslettera môžete kedykoľvek zrušiť.

Prenájom rádiostaníc

Prečo si požičať či prenajať rádiostanice (vysielačky)?

Ak potrebujete operatívnu a kvalitnú komunikáciu

Komunikujete okamžite po stlačení PTT tlačidla na vysielačke počas ľubovoľnej činnosti.

Ak potrebujete vysielačky, ale neplánujete si ich zakúpiť

Potrebujete vysielačky na jednu, dve akcie alebo na sezónu a zakúpenie vysielačiek by pre Vás nebolo finančne výhodné alebo by ste pre nich po použití nemali ďalšie využitie? Nechcete taktiež znášať náklady týkajúce sa servisu vysielačiek ako je výmena batérií za nové a podobne? Ideálnou voľbou je v tom prípade vysielačky si od nás požičať.

Ideálna voľba pre skupinovú komunikáciu

Ak ste viacerí, možnosť okamžitej hromadnej komunikácie pomocou vysielačiek je obrovskou výhodou v porovnaní s mobilnými telefónmi, s ktorými bežným hovorom voláte vždy len jednu osobu a vždy musíte čakať niekoľko sekúnd na začatie vyzváňania a na reakciu druhej osoby, kým príjme hovor. Ak Vaša činnosť vyžaduje častú a okamžitú komunikáciu, je použitie mobilných telefónov na tento účel absolútne nevhodné. Navyše ste závislí od mobilného signálu.

Možnosti využitia vysielačiek sú prakticky na akúkoľvek ľudskú činnosť

Najčastejšie sú to cestné a stavebné práce, firemné akcie, konferencie, výlety, dovolenky, športové udalosti, preteky, koncerty, festivaly.

           

 

 

 

 Vysielačky pravidelne využívajú organizátori podujatí s väčším počtom účastníkov, pri ktorých je potrebné zabezpečiť kvalitnú, nikým a ničím nerušenú komunikáciu pre dobrú organizáciu bezpečnosť podujatia. Jedná sa napríklad o letecké dni, festivaly či koncerty. Pri týchto podujatiach je nekvalitná komunikácia neprijateľná, keďže môže ísť o hazardovanie so zdravím a životom účastníkov.

Usporiadatelia väčších hromadných podujatí by nikdy nemali podceňovať otázku zabezpečenia KVALITNEJ a SPOĽAHLIVEJ rádiovej komunikácie NEZÁVISLEJ od mobilného operátora a internetu medzi všetkými organizátormi podujatia ako aj tímami záchranných zložiek, pokiaľ sú na podujatie pridelené !

Napríklad ak sa ako organizátor alebo niekto z Vášho tímu nebudete vedieť dovolať zdravotnej služby, ktorú máte na akciu zabezpečenú, keďže PMR frekvencia môže byť rušená a spojenie nekvalitné. Mobilná sieť v priestore so stovkami či tisíckami účastníkov môže byť preťažená a tak sa možno nedovoláte ani mobilom.

V prípade ak sa Vaše podujatie koná na väčšej ploche (napríklad letecké dni na letisku) alebo v kopcovitom teréne, pokrytie signálom posilňujeme retranslačnou stanicou, aby bola komunikácia aj z ručných vysielačiek všade spoľahlivá.

Prečo si zapožičať vysielačky od nás, keď si môžem kúpiť lacné PMR vysielačky?

Je pravdou, že môžete siahnuť aj po lacných vysielačkách tzv. PMR, ktoré dostanete dnes už takmer v ktorejkoľvek predajni s elektronikou a aj u nás. Tie sú od výroby naladené na 8 resp. 16 frekvencií v pásme 446 MHz a môže ich používať široká verejnosť teda ktokoľvek bez potreby akéhokoľvek iného povolenia.

Z toho vyplýva, že Vašu komunikáciu na PMR pásme bude môcť počúvať ktokoľvek cudzí a čo je horšie, môže Vašu komunikáciu rušiť a to či už schválne alebo nechtiac. Legislatívne sa tým však ničoho nedopúšťa, keďže na PMR vysielačkách nemáte nárok na ochranu voči rušeniu a teda nemôžete sa nikde sťažovať, že je Vaša komunikácia na týchto PMR vysielačkách rušená. Okrem toho PMR vysielačky majú legislatívne povolený a aj technologicky umožnený len nižší výkon (0,5 W alebo 500 mW) a pevne zabudovanú anténu, čo znamená, že k týmto vysielačkám nie je možné pripojiť väčšiu (ziskovejšiu) anténu a legislatíva to aj priamo zakazuje! To znižuje ich komunikačný rádius s ohľadom na okolitý terén. Výrobcami ako aj niektorými predajcami deklarovaný údajný dosah týchto vysielačiek je spravidla len reklamným ťahom a táto hodnota je veľmi relatívna. V skutočnosti môže byť niekoľkonásobne nižšia ale aj násobne vyššia. Závisí najmä od toho, kde sa s vysielačkou nachádzate. Iný dosah dosiahnete z vnútra budovy alebo v hustej mestskej zástavbe a iný dosah na otvorenom priestranstve alebo z vrcholu kopca.

Výhody nami ponúkaných vysielačiek

Vysielačky, ktoré si môžete od nás zapožičať, sú naladené na frekvenciu, na ktorej je prevádzka v rámci celého územia SR povolená iba našej spoločnosti ANICO Slovakia na základe vydaného povolenia z Regulačného úradu Slovenskej republiky. Máme tiež možnosť použiť ďalšie frekvencie, ktoré lokálne používajú aj iné firmy tzv. zdieľané frekvencie. Záleží preto od Vašich požiadaviek, kde a na akom veľkom území potrebujete zapožičané vysielačky používať. Vysielačky ktoré ponúkame na zapožičanie, majú legálny približne až 10 násobne vyšší výkon ako spomínané PMR vysielačky a používajú frekvencie, ktoré sa dobre šíria nielen v zástavbe, ale (v porovnaní s vysielačkami v PMR pásme) umožňujú spravidla kvalitnejšie spojenie aj v horách. Jedná sa o profesionálne analógové vysielačky typu Vertex VX231 a Motorola VX261 v pásme VHF 136 - 174 MHz bez displeja a s jednoduchým ovládaním. Umožňujú nastaviť 16 frekvencií a pripojiť externý ručný mikrofón alebo externé slúchadlo s mikrofónom s pripevnením na ucho a oblečenie. Tieto vysielačky poskytujú výborný, autentický a hlasný zvuk. Sú preto vhodné aj do hlučného prostredia. Vďaka veľkému PTT tlačidlu a voličom hlasitosti a kanálov je jednoduché ovládať ich aj v rukaviciach. Keďže nemajú displej, nemusíte sa obávať, že ho pri činnosti poškodíte.

Ďalšie informácie o zapožičaní vysielačiek

  • možné zapožičať aj väčšie množstvo vysielačiek (desiatky ks)
  • požičanie možné krátkodobo (min. 24 hodín) aj dlhodobo (mesiace)
  • platíte iba za prenájom rádiostanice
  • nie je potrebné platiť za frekvenciu vysielačiek ani iné poplatky
  • v cene prenájmu je okrem rádiostanice aj batéria, stolová nabíjacia kolíska, naladená anténa a na vyžiadanie aj externé slúchadlo s mikrofónom alebo externý ručný mikrofón s reproduktorom

Cena prenájmu: 6,00 EUR bez DPH / 1 ks / 1 deň