Sme na dovolenke v dňoch 17. až 19. júla.

Prenájom rádiostaníc

Ponúkame Vám možnosť prenájmu rádiostaníc Motorola a internetových rádiostaníc eChat

Prečo si od nás prenajať rádiostanice (vysielačky)?

Ak potrebujete operatívnu a kvalitnú komunikáciu

Komunikujete okamžite po stlačení PTT tlačidla na vysielačke počas ľubovoľnej činnosti.

Ak potrebujete vysielačky, ale neplánujete si ich zakúpiť

Potrebujete vysielačky na jednu, dve akcie alebo na sezónu a zakúpenie vysielačiek by pre Vás nebolo finančne výhodné alebo by ste pre nich po použití nemali ďalšie využitie? Nechcete taktiež znášať náklady týkajúce sa servisu vysielačiek ako je výmena batérií za nové a podobne? Ideálnou voľbou je v tom prípade vysielačky si od nás požičať.

Ideálna voľba pre skupinovú komunikáciu

Ak ste viacerí, možnosť okamžitej hromadnej komunikácie pomocou vysielačiek je obrovskou výhodou v porovnaní s mobilnými telefónmi, s ktorými bežným hovorom voláte vždy len jednu osobu a vždy musíte čakať niekoľko sekúnd na začatie vyzváňania a na reakciu druhej osoby, kým príjme hovor. Ak Vaša činnosť vyžaduje častú a okamžitú komunikáciu, je použitie mobilných telefónov na tento účel absolútne nevhodné. Navyše ste závislí od mobilného signálu.

Možnosti využitia vysielačiek sú prakticky na akúkoľvek ľudskú činnosť

Najčastejšie sú to cestné a stavebné práce, firemné akcie, konferencie, výlety, dovolenky, športové udalosti, preteky, koncerty, festivaly.

           

 

 

 

 Vysielačky pravidelne využívajú organizátori podujatí s väčším počtom účastníkov, pri ktorých je potrebné zabezpečiť kvalitnú, nikým a ničím nerušenú komunikáciu pre dobrú organizáciu bezpečnosť podujatia. Jedná sa napríklad o letecké dni, festivaly či koncerty. Pri týchto podujatiach je nekvalitná komunikácia neprijateľná, keďže môže ísť o hazardovanie so zdravím a životom účastníkov.

Usporiadatelia väčších hromadných podujatí by nemali podceňovať zabezpečenie KVALITNEJ a SPOĽAHLIVEJ rádiovej komunikácie medzi osobami zabezpečujúcimi priebeh podujatia a tiež rádiové spojenie s tímami záchranných a bezpečnostných zložiek pridelených na podujatie !

V prípade ak sa Vaše podujatie koná na väčšej ploche (napríklad letecké dni na letisku) alebo v kopcovitom teréne, pokrytie signálom posilňujeme retranslačnou stanicou, aby bola komunikácia aj z ručných vysielačiek všade spoľahlivá.

Pýtate sa: "Prečo by som si mal zapožičať vysielačky, keď si môžem kúpiť lacné PMR vysielačky?"

Je pravdou, že môžete siahnuť aj po lacných vysielačkách tzv. PMR, ktoré dostanete dnes už takmer v ktorejkoľvek predajni s elektronikou a aj u nás. Tie sú od výroby naladené na 8 resp. 16 frekvencií v pásme 446 MHz a môže ich používať široká verejnosť teda ktokoľvek bez potreby akéhokoľvek iného povolenia.

Z toho vyplýva, že Vašu komunikáciu na PMR pásme bude môcť počúvať ktokoľvek cudzí a čo je horšie, môže Vašu komunikáciu rušiť a to či už schválne alebo nechtiac. Legislatívne sa tým však ničoho nedopúšťa, keďže na PMR vysielačkách nemáte nárok na ochranu voči rušeniu a teda nemôžete sa nikde sťažovať, že je Vaša komunikácia na týchto PMR vysielačkách rušená. Okrem toho PMR vysielačky majú legislatívne povolený a aj technologicky umožnený len nižší výkon a to 0,5 W teda 500 mW a pevne zabudovanú anténu, čo znamená, že k týmto vysielačkám nie je možné pripojiť väčšiu (ziskovejšiu) anténu a legislatíva to zakazuje! To znižuje ich komunikačný rádius s ohľadom na okolitý terén. Výrobcami ako aj niektorými predajcami deklarovaný údajný dosah týchto vysielačiek je spravidla len reklamným ťahom a táto hodnota je veľmi relatívna. V skutočnosti môže byť niekoľkonásobne nižšia ale aj násobne vyššia. Závisí najmä od toho, kde sa s vysielačkou nachádzate. Iný dosah dosiahnete z vnútra budovy alebo v hustej mestskej zástavbe a iný dosah na otvorenom priestranstve alebo z vrcholu kopca.

Použitím bežne dostupných PMR vysielačiek sa teda môže stať, že nebudete schopný dovolať sa posádky zdravotnej služby alebo bezpečnostnej zložky, ktorú máte na akciu pridelenú, keďže PMR frekvencia ktorú PMR vysielačky využívajú môže byť rušená a to či už náhodne alebo aj schválne! Mobilná sieť v priestore so stovkami až tisíckami účastníkov môže byť preťažená a tak sa nemusíte dovolať ani mobilom. Reakcia zdravotnej pomoci či bezpečnostnej zložky tak môže byť značne opozdená, čo môže mať pri ohrození zdravia alebo života pre vás ako organizátora vážne dôsledky! 

Výhody nami ponúkaných vysielačiek

Vysielačky, ktoré si môžete od nás zapožičať, sú naladené na frekvenciu, na ktorej je prevádzka v rámci celého územia SR povolená iba našej spoločnosti ANICO Slovakia na základe vydaného povolenia z Regulačného úradu Slovenskej republiky. Máme tiež možnosť použiť ďalšie frekvencie, ktoré lokálne používajú aj iné firmy tzv. zdieľané frekvencie. Záleží preto od Vašich požiadaviek, kde a na akom veľkom území potrebujete zapožičané vysielačky používať. Vysielačky ktoré ponúkame na zapožičanie, majú legálny približne až 10 násobne vyšší výkon ako spomínané PMR vysielačky a používajú frekvencie, ktoré sa dobre šíria nielen v zástavbe, ale (v porovnaní s vysielačkami v PMR pásme) umožňujú spravidla kvalitnejšie spojenie aj v horách. Jedná sa o profesionálne analógové vysielačky typu Vertex VX231 a Motorola VX261 v pásme VHF 136 - 174 MHz bez displeja a s jednoduchým ovládaním. Umožňujú nastaviť 16 frekvencií a pripojiť externý ručný mikrofón alebo externé slúchadlo s mikrofónom s pripevnením na ucho a oblečenie. Tieto vysielačky poskytujú výborný, autentický a hlasný zvuk. Sú preto vhodné aj do hlučného prostredia. Vďaka veľkému PTT tlačidlu a voličom hlasitosti a kanálov je jednoduché ovládať ich aj v rukaviciach. Keďže nemajú displej, nemusíte sa obávať, že ho pri činnosti poškodíte.

Ďalšie informácie o zapožičaní vysielačiek

 • možné zapožičať aj väčšie množstvo vysielačiek (desiatky ks)
 • požičanie možné krátkodobo (min. 24 hodín) aj dlhodobo (mesiace)
 • platíte iba za prenájom rádiostanice
 • nie je potrebné platiť za frekvenciu vysielačiek ani iné poplatky
 • v cene prenájmu je okrem rádiostanice aj batéria, stolová nabíjacia kolíska, naladená anténa a na vyžiadanie aj externé slúchadlo s mikrofónom alebo externý ručný mikrofón s reproduktorom

Cena prenájmu rádiostaníc Motorola: 6,00 EUR bez DPH / 1 ks / 1 deň


 

Prenájom eChat internetových rádiostaníc

 • Vyžadujete rádiovú komunikáciu na väčšie vzdialenosti alebo na miestach, kde bežné vysielačky nefungujú spoľahlivo bez podpory prevádzačov?
 • Potrebujete komunikáciu na dočasnú dobu napríklad len na pár dní?
 • Nechcete používať vysielačky dlhodobo, takže ich kúpa by bola pre vás momentálne zbytočná investícia?
 • Uvažovali ste nad prenájmom vysielačiek, no nenašli ste zariadenie s neobmedzeným dosahom?

Pozrite sa na možnosti prenájmu rádiostaníc eChat

Internetové vysielačky s technológiou eChat PoC sú pripojené k centrálnym serverom eChat hostovaným našou spoločnosťou prostredníctvom mobilného internetu cez SIM karty vo vnútri vysielačiek alebo prostredníctvom WiFi pripojenia v priestoroch s WiFi pokrytím. To umožňuje lokálne, národné aj medzinárodné pokrytie bez potreby inštalácie a prevádzky rádiostaníc, ktoré využívajú licencované platené frekvencie a taktiež nie je potrebné vlastniť a prevádzkovať finančne nákladné rádiové retranslačné stanice - prevádzače na zväčšenie dosahu.

Ak nechcete kupovať vysielačky, môžete si tieto zariadenia s neobmedzeným dosahom u nás prenajať na pár dní alebo aj na dlhšie obdobie. Naša spoločnosť ANICO Slovakia vám poskytne na prenájom internetové eChat vysielačky, potrebné SIM karty a v prípade potreby aj program dispečerskej konzoly eChat. Všetky naše zariadenia eChat majú menu systém v angličtine aj v maďarčine.

Pri dlhodobých prenájmoch Vám ponúkame aj možnosť odkúpenia zariadenia na konci doby prenájmu za zostatkovú hodnotu, takže si zariadenie môžete ponechať !

Výhody prenájmu rádiostaníc eChat

 • Rádiostanice alebo rádiové súpravy si môžete prenajať na dni, týždne alebo mesiace a zaplatíte len za toľko rádiostaníc / súprav, koľko potrebujete.
 • Poplatky za prenájom rádiostanice sú plne odpočítateľné vo Vašom podnikaní.
 • Neexistujú žiadne ďalšie poplatky za prevádzku. Môžete komunikovať, koľko chcete !
 • Náklady na amortizáciu prenájmu rádia nie sú účtované.
 • Flexibilné plánovanie.
 • Nie je potrebná samostatná licencia ani platenie poplatkov za používanie frekvencie.

Ďalšie služby prenájmu rádiostaníc eChat

 • Požičané rádiostanice za poplatok dovezieme na požadované miesto.
 • Po celú dobu prenájmu rádiostaníc vieme zabezpečiť technickú podporu.
 • Možnosť prenajať si dispečerský a riadiaci softvér kompatibilný s eChat v angličtine alebo maďarčine a na požiadanie Vám jeho fungovanie predvedieme.

Požičiavaná vysielačka eChat E350

eChat E350 je PoC vysielačka základnej úrovne, známa aj ako internetová rádiostanica, ktorá poskytuje komunikáciu v takmer neobmedzenom dosahu. Vyžaduje sa len dátové pripojenie. Jej malé rozmery a výhodná cena z nej robia veľmi obľúbenú voľbu medzi vysielačkami v tejto kategórii. Je odolná voči vode a prachu (IP54), vďaka čomu je ideálná na použitie v priemyselnom a mokrom prostredí. Na hlavnom paneli nie sú žiadne rušivé tlačidlá, no úzky LCD displej uľahčuje navigáciu v jednoducho použiteľnom menu. Jej 4000 mAh batéria zvládne aj dlhšiu prevádzku.

 

Pre cenu prenájmu internetových rádiostaníc eChat E350 so SIM kartou nás prosím kontaktujte.